JBoss Open Choice

in

Dne 1.6.2009, JBoss oznámil, že bude aplikovat novou strategii pro nabízení svých řešení, tzv. JBoss Open Choice. Tímto krokem chce nabídnout více řešení, které budou dynamičtějí odpovídat požadavkům zákazníka. Ten si pak bude moct zvolit takové, které mu bude nejvíce vyhovovat. Prakticky to znamená, že kromě Enterprise Application Platform (tzv. EAP) bude nabízet další dvě platformy, v různých konfiguracích.

JBoss má v plánu, aby v budoucnosti jeho nabídka vypadala následovně:

  • Enterprise Application Platform: Zůstane nezměna, tak jak ji známe z minulosti. Bude se jednat o platformu určenou pro JEE aplikace se vším všudy. V platformě je a bude podpora pro messaging (JMS), clustering, caching, transakce a webové služby.
  • Enterprise Web Platform: Platforma určena pro nasazení méně naročných aplikací, které se obejdou bez JMS a transakcí. Stále v tomto řešení bude podpora pro clustering a caching.
  • Enterprise Web Server: Řešení zaměřeno na jednoduché webové aplikace. Cílem je poskytnout kvalitní a stabilní web server postavený na řešeních Apache Tomcat a Apache Web Server.

JBoss Open Choice se netýká pouze aplikačních platforem, ale taky podpory webových frameworků a nástrojů pro vývoj a správa aplikací. Veškeré informace lze naleznout na webu jboss.com.